Predstavte si situáciu : Idete po meste a zbadáte krásnu dievčinu ktorá sa pomaličky približuje. Mužský inštinkt začne pracovať na plné obrátky a vy is začneteklásť otázky typu : Čo mám urobiť ? Mám ju osloviť ? Ako zbaliť babu ?!.
Základom všetkého je oslovenie, ak sa budete báť a budete mať pocit neistoty, skončili ste. Prekonajte sa ! Váš najväčší nepriatelia sú práve neistota a "ja potrebujem" ..Ak to z Vás bude žena cítiť, máte nizske šance na úspech, abyste nemali, je potrebné aby ste nebrali odmietnutie tak vážne.

Prejavy neistoty ( vyvarujte sa im ! ) : 
- Pri oslovení nechodte k nej veľmi blízsko, bude sa cítit nepohodlne pretože Vás ešte nepozná. Držte sa skôr v "záklone"
- Nehovorte negatívne, už vôbec nie o iných ženách
- Nenechajte sa rozrušiť hocjakou témou, ak začnete byť nesvoj, bude Vás považovať za neistého
- Rozhodujte vy ! žena veľmi ocenní, keď rozhodnutie urobite sám a nečakáte, dokým rozhodne niekto iný.
- Nepredvádzajte sa pred ňou,  je to detské, trápne, a vaše nádeje zídu na minimum

Diskotéky : možno si myslíte že práve tam najrýchlejšie zbalíte babu, no opak je možno pravdou. Základnym problémom je, že je tam veľa ďalších mužov, ktorí sa snažia o to isté čo vy. Teda ak zbadáte nejakú atraktívnu ženu, ktorú už oslovilo milión mužov, budte tvorivý a vymslite niečo originálne ako ju osloviť.

Reštaurácie : Príklad : Čašník prinesie účet, samozrejme zaplatíte, no šek nevyhodíte. využijete ho a to takto ! Vidíte peknú ženu ktorá sedí s kamarátkami pri stole..na Papierik nakreslite mirežku a urobíte krížik do jedného zo štvorčekov ( piškôrky ) potom papierik pošlete po čašníkovi k tej Dáme, ona urobí ďalší ťah, papierik Vám prinesie čašník a vy tam napíšete niečo drzého : napr. : Nemáš šancu alebo aj moja babka hraje lepšie, môžete použiť aj jemný smajlík ako napr. :) . Keď to prečíta tka sa zasmeje a najskôr tam napíše tiež niečo drzé, a pokračujete dalej a dalej :)

Ďalšia technika : pýtať sa na názor - ste napríklad v supermarkete a vidíte peknú babu, jednoducho zoberte nejaký produkt a spátajte sa jej na názor. 
Každý človek sa cíti dobre keď vam vie poradiť, obzvlášť keď téme dobre rozumie, dáva mu to pocit dôležitosti. Téma by mala byť o niečom, v čom sa muži naozaj nevyznaju : kozmeitka, oblecenie atd. 
Dávajte jej najavo, že Vás zaujímajú detaily.